DVD Manta DVD070

Odtwarzacz DVD Manta DVD070 to niedrogie i niezwykle funkcjonalne urządzenie. Bez problemów obsługuje wiele formatów płyt, między innymi DVD-Video, DVD-RW, DVD-R DL, CD-RW itp. Można na nim odtwarzać pliki w formatach wmv, wma, avi, jpg, bmp, mp3, a także rmvb, który często nie jest obsługiwany nawet przez droższe urządzenia.

źródło: Manta

źródło: Manta

Korzystając z tego odtwarzacza można obejrzeć również filmy z napisami, gdyż urządzenie obsługuje różne formaty napisów: txt, srt, smi oraz sub. Niezwykle przydatne jest złącze USB, dzięki któremu można w łatwy sposób uruchomić skopiowane wcześniej z komputera filmy, zdjęcia, czy pliki muzyczne bez potrzeby nagrywania ich na płytę. Wbudowany dekoder dźwięku Dolby Digital zapewnia doskonałą jakość odtwarzanej muzyki i filmów, a możliwość zgrywania CD na USB to dodatkowa, przydatna funkcja tego sprzętu.

Urządzenie ma wbudowany czytnik kart SD, MS i MMC i wyposażone jest w cyfrowe wejście HDMI, gwarantujące doskonałą jakość obrazu. Znajduje się tu także standardowe wejście SCART, które przyda się zwłaszcza użytkownikom starszych modeli telewizorów, a także wyjście komponentowe i kompozytowe, cyfrowe wyjście koaksjalne i optyczne, pozwalające na przesyłanie dźwięku cyfrowego bez potrzeby zamiany go na analogowy i wyjście 5.1 kanałowe. Odtwarzacz jest łatwy w obsłudze i wyposażony w wygodnego pilota. Ceny odtwarzacza są dość zróżnicowane i wynoszą około 220-350zł. Trzeba obiektywnie przyznać, że jest on wart swojej ceny i spełnia oczekiwania klientów. Wymiary odtwarzacza to: szerokość 483mm, głębokość 188mm, a wysokość 29mm.