Odtwarzacz multimedialny Ferguson HDplayer 200A

Odtwarzacz multimedialny Ferguson HDplayer 200A to urządzenie, które pozwala na odtwarzanie różnego rodzaju plików, w tym plików o najwyższej jakości HD. Umożliwia także prezentowanie nagrań z kamer cyfrowych, jak również oglądanie zdjęć na ekranie telewizora w najlepszej jakości HD. Sprzęt ten można dostać w pięciu sklepach internetowych, a jego cena zaczyna się od 249 zł. Jednak kwota, jaką będziemy musieli zapłacić różni się w zależności od sklepu i uśredniona wynosi 319 zł. Posiada wszystkie niezbędne parametry, które czynią z niego niedrogie urządzenie do odtwarzania wielu typów plików.

źródło: Ferguson

Chociaż nie posiada dysku twardego, istnieje możliwość zainstalowania dysku SATA 2,5. Trzeba jednak mieć na uwadze, że nie jest to łatwe zadanie, gdyż wymaga podważenia obudowy scyzorykiem lub małym nożem. Istnieje możliwość odtwarzania zarówno plików z dysku zewnętrznego, tych znajdujących się w sieci LAN, jak również materiałów zapisanych na pendrive. Odtwarzacz multimedialny Ferguson HDplayer 200A posiada złącze USB 2.0 oraz czytnik kart SDHC/MMC, jednak obydwa wejścia znajdują się z tyłu, zaraz obok innych interfejsów, przez co użytkownik może mieć utrudniony do nich dostęp.

Wśród dostępnych złączy mamy dostęp również do HDMI 1.3a, jak również do wejść optycznych i koaksjonalnych wejść cyfrowych typu audio. Sprzęt ten jest niewielki i lekki, bardzo elegancki, gdyż wykonany ze szczotkowanego aluminium. Do sterowania został dołączony pilot na podczerwień.